Povodne na Balkáne - Materiálna zbierka

Okrem financií plánuje Slovenská katolícka charita v spolupráci s diecéznymi a arcidiecéznymi charitami poslať do Bosny a Hercegoviny a Srbska aj materiálnu pomoc. Do materiálnej zbierky sa môže zapojiť aj verejnosť. Charita na celom Slovensku vytvorila sieť charitných centier, ktoré budú od ľudí zbierať potrebné veci. Následne ich prevezieme do jedného skladu, vytriedime a odvezieme partnerom Caritas Srbsko a Caritas Bosna a Hercegovina. Tie monitorujú situáciu a vytvárajú zoznamy rodín, ktoré pomoc zo Slovenska potrebujú.

Čo možno darovať?

* balíčky potravín: trvanlivé balené potraviny, ktoré nepotrebujú chladenie – trvanlivé hotové jedlá, sáčkové polievky, cestoviny, ryža, suché strukoviny (šošovica, hrach, fazuľa), ovsené vločky, bezlepkové a dia-výrobky, káva, čaj, rybacie konzervy, paštéty, nátierky, džemy

* hygienické potreby: sprchové gély, mydlá, vlhčené obrúsky, pracie prášky a pracie gély, univerzálny čistič (Fixinela a pod.), šampóny a toaletné potreby, zubné pasty a kefky plienky, dámske hygienické vložky, jednorazové holiace strojčeky, holiace peny

* sterilné obväzy, rýchloobväzy, leukoplasty

* zatváracie vrecia na odpad, gumené rukavice

* detské nové oblečenie (0-10 rokov), bavlnenú posteľnú bielizeň, uteráky, novú spodnú bielizeň

* a ponožky - ostatné odevy sa nezbierajú

Zoznam centier s kontaktnými údajmi na miestnych koordinátorov je dostupný na internetovej stránke www.charita.sk/povodne.

Prispieť na pomoc je možné aj finančne a to ľubovoľným príspevkom na číslo účtu 4008058424/7500, var. symbol je 213, zaslaním darcovskej sms v tvare DMS medzera POVODNE na číslo 877. Jej cena je 2 eurá.